آیا در آب شیر که از آن برای آشامیدن استفاده میکنید ، مزه و بو حس می کنید؟ آیا به وجود ضرات سفید روی سردوشی حمام ، شیر سینک ظرفشویی یا عینک خود توجه کرده اید؟! بدون شک آبی که شما مصرف میکنید سخت است! با اینکه آهک به خودی خود برای سلامتی مضر نیست ، اما می تواند طعم آب و غذا را تغییر دهد و بیش از همه به لوازم خانگی (ماشین لباسشویی ، قهوه ساز ، کتری و غیره) با گذشت زمان آسیب برساند. ما به شما بهترین راه حل ها را می دهیم تا آب خود را از شر آهک پاک کنید.
خطرات استفاده و مصرف آب سخت چیست؟
مقدار آهک آب به منطقه و ماهیت زمین شناسی ناحیه ای که از آن عبور می کند بستگی دارد. در طول سفر ، قبل از رسیدن به شبکه آب آشامیدنی ، آب از طریق انواع مختلف خاک عبور می کند. اگر از خاکهای آهکی یا گچی عبور کند ، محتوای سنگ آهک آن مهم خواهد بود ، اگر از طرف دیگر از خاک مانند شن و ماسه یا گرانیت عبور کند ، "نرم" خواهد بود.

وجود سنگ آهک در آب طبیعی است . و مطمئن باشید ، این امر مستقیماً خطری برای سلامتی انسان ندارد ، به همین دلیل سختی آب تابع هیچ مقررات ملی یا اروپایی نیست. از طرف دیگر ، اگر مصرف آن ، در این غلظت های کم برای ارگانیسم ما ضرری نداشته باشد ، سنگ آهک می تواند برای پوست تهاجمی باشد و باعث خارش یا خشک شدن پوست حساس شود.آیا آب سخت برای شما مضر است؟

از طرف دیگر ، هنگامی که به شکل رد روی دیواره های دوش ، شیر آلات ، حتی عینک شما و مجاری وسایل خانه شما قرار می گیرد ، می تواند صدمات جبران ناپذیری ایجاد کند. به عنوان مثال ، در مورد یک کتری یا قهوه ساز ، این می تواند در ایجاد فرار از حرارت تأثیر بگذارد ، که باعث می شود دستگاه شما دیگر آب را به دمای مناسب گرم نکند. بنابراین آهک اغلب مسئول خرابی زودرس تعداد زیادی از ماشین آلات روزمره (ماشین ظرفشویی ، ماشین لباسشویی و غیره) است.

خطرات استفاده و مصرف آب سخت چیست؟

به همین دلایل مختلف است که توصیه می شود برای استفاده از آب خالص تر و سالم ماندن لوازم خانگی ، و همچنین سلامتی خود آب شیر آب خود را تصفیه کنید.

آیا آب سخت برای ما مضر است؟
نوشیدن آب سخت بی خطر است و خطرات جدی برای سلامتی ندارد. افزایش میزان مواد معدنی در آب سخت به اندازه خطری که برای خانه و دارایی شما ایجاد می کند ، نگران کننده سلامتی نیست. با این حال ، بدن انسان بیشتر مواد معدنی سالم خود را از طریق مصرف میوه و سبزیجات دریافت می کند. هیچ دلیلی ندارد که برای تأمین روزانه منیزیم و کلسیم به آب سخت اعتماد کنید و مصرف آب سخت روش ایده آل برای دریافت مواد معدنی برای بدن نیست. اگرچه مصرف آن خطرناک نیست ، اما هرگونه فواید بهداشتی ناشی از نوشیدن آب سخت در بهترین حالت حاشیه ای است و مورد بحث جامعه پزشکی. 

چه راه حل هایی برای تصفیه آهک از آب شیر وجود دارد؟
در میان رایج ترین انواع مختلف فیلتر تصفیه آب ، ابتدا کاراف فیلتر را پیدا می کنیم ، ساده ترین و کم هزینه ترین راه حل برای بدست آوردن آب فیلتر شده با کیفیت بسیار خوب. به راحتی قابل حمل ، کارافه خیلی سریع اکثر عناصر مضر را از بین می برد اما مهمتر از همه سختی آب را کاهش می دهد ، بنابراین می توانید آب آشامیدنی با طعم بسیار بهتری بنوشید. از طرف دیگر ، اگر می خواهید راه حل جامع تری داشته باشید که به شما امکان مبارزه با مقیاس لوازم خانگی را نیز بدهد ، در عوض سیستمی را نصب کنید که در بالادست روی شیرآلات یا منبع آب شما نصب شود.

این امر با نصب یک نرم کننده آب ، یک سیستم پرمصرف که مقیاس آهک را از آب لوله کشی برای همه موارد استفاده پاک می کند و با مصرف واقعی آب شما سازگار است ، امکان پذیر است. عملکرد آن ساده است. نرم کننده کلسیم و منیزیم موجود در آب را با سدیم جایگزین می کند.


سرانجام ، اگر آب شما هنوز سخت است ، می توانید بدون استفاده از مواد شیمیایی ، ضدعفونی کننده UV را که بیش از 90٪ آهک را از بین می برد ، انتخاب کنید. لامپهای فرابنفش تابشی منتشر می کنند که طول موج کم آنها باعث از بین رفتن میکروارگانیسم ها می شود و ساختار فیزیکوشیمیایی آنها را تغییر می دهد. آب عبوری از یک لوله بدون هیچ گونه باقی مانده ای فاقد عناصر مضر است. بسته به مدل ، می توانید آن را در زیر یک سینک ظرفشویی یا در منبع تغذیه عمومی خود نصب کنید تا همه شیرها و دستگاه های خود را با آب خالص تأمین کنید.

در نهایت پیشنهاد ما برای شما جهت تصفیه آب آشامیدنی از هر گونه آهک و یا آلودگی استفاده از یک سیستم تصفیه آب متناسب با نیازهای شما می باشد ، با استفاده از دستگاه تصفیه آب AQUA OX می توانید از آب خالص بدون طعم بد برای مصرف نوشیدنی و آشپزی به صورت روزانه و بدون رسوبات آهک برای خود و خانواده خود لذت ببرید.
خرید فیلتر تصفیه آب