اگر می خواهید آب تصفیه شده سالم و بهداشتی داشته باشید ، دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس یکی از بهترین روشهای فیلتر کردن آب است. اگر می خواهید آب سیستم آب آشامیدنی RO خود را سالم و ایمن نگه دارید، باید به طور مرتب دستگاه تصفیه RO خود را تمیز کنید. ما چند نکته را فهرست کرده‌ایم که به شما کمک می‌کند دفعه بعد تصمیم بگیرید که سیستم RO خود را تمیز کنید.
دستگاه اسمز معکوس

چه زمانی و هر چند وقت یکبار باید فیلتر های اسمز معکوس را تعویض کنیم؟

به عنوان یک قانون کلی، تمیز کردن سیستم RO هر 3 تا 12 ماه توصیه می شود. میزان مصرف و نوع کیفیت آب و نحوه استفاده از آن تعیین می کند که چه زمانی باید سیستم RO خود را تمیز کنید. اغلب کاربران سیستم آب آشامیدنی RO نیاز به تمیز کردن سیستم خود را زمانی تشخیص می دهند که طعم آب تعییر می کند. نشانه هایی برای تمیز کردن سیستم RO شما عبارتند از:

 • تشدید افت فشار نرمال شده 10-15٪
 • 10-15٪ کاهش جریان نفوذ نرمال شده
 • 10-15٪ افت کیفیت تراوا نرمال شده.

زمان تعویض فیلتر به کیفیت آب در منطقه ای که دستگاه تصفیه RO در آن استفاده می شود بستگی دارد.

تمیز کردن سیستم نوشیدنی اسمز معکوس

هنگامی که تصمیم گرفتید چه زمانی و چند وقت یکبار سیستم RO خود را تمیز کنید، قدم بعدی شما این است که بدانید چگونه آن را تمیز کنید.

مراحل زیر به شما کمک می کند تا سیستم RO خود را تمیز کنید:

 1. آلاینده را شناسایی کنید
  غشای نیمه تراوا دستگاه تصفیه کننده RO شما ممکن است چندین آلاینده را در مدت زمان معینی جمع کند. این آلاینده ها به منبع آب شما بستگی دارد. برخی از آلاینده های رایج یافت شده عبارتند از کربنات کلسیم، سیلیس، سولفات و اکسیدهای فلزی. گاهی اوقات حتی قارچ ها و کپک ها ممکن است تصفیه کننده RO شما را آلوده کنند. برای اولین بار برای شناسایی آلاینده ها با یک متخصص تماس بگیرید و بسته به آن می توانید مایع پاک کننده لازم را انتخاب کنید.
 2. مایع پاک کننده را انتخاب کنید
  هنگامی که آلاینده های غشای نفوذ پذیر RO خود را شناسایی کردید، باید اجازه دهید آن را در مایع تمیز کننده خیس کنید. به یاد داشته باشید، انتخاب مایع نامناسب می تواند آلودگی را تشدید کند. همیشه لیستی از مواد شیمیایی توصیه شده وجود دارد که سازنده شما پیشنهاد می کند، مایع پاک کننده خود را از این لیست انتخاب کنید. سعی کنید ماده شیمیایی را انتخاب کنید که کمترین آسیب را به غشا وارد کند. حتما سطح pH صحیح را حفظ کنید.
 3. برای از بین بردن آلودگی های سطحی، جریان آب کم فشار را مجبور کنید.
 4. مایع تمیز کننده را به مخازن تحت فشار که غشای RO را در خود جای داده اند وارد کرده و آب را خارج کنید.
 5. اکنون پمپ را خاموش کنید و اجازه دهید مایع تمیز کننده از طریق غشای نیمه تراوا خیس بخورد.
 6. مایع را پس از یک ساعت خیساندن آن تخلیه کنید. زمان خیساندن بسته به اندازه RO شما می تواند متفاوت باشد.
 7. RO را با استفاده از آب با کیفیت خوب شستشو دهید. به یاد داشته باشید، این باید یک شستشوی کم فشار باشد.
 8. RO را دوباره نصب کنید و تا زمانی که نیاز به تمیز کردن مجدد داشته باشد از آن استفاده کنید.

مزایای تمیز کردن سیستم آب آشامیدنی RO چیست؟

غشای نیمه تراوا باید به طور منظم تمیز شود. تاخیر در تمیز کردن غشا ممکن است عملکرد غشا را به شدت کاهش دهد.از نظر اقتصادی، تمیز کردن غشا با افزایش طول عمر RO مفید است و ارزش پول شما را به شما ارائه می دهد.

نکاتی در مورد تمیز کردن سیستم فیلتر آب RO

 1. اگر قصد دارید هر یک از فیلترها را تعویض کنید، تا زمانی که زمان تعویض آن فرا نرسد، قطعات آن را جدا نکنید، مبادا آنها را از دست بدهید.
 2. قبل از شروع فرآیند تمیز کردن، دست های خود را بشویید تا همه گرد و غبار و کثیفی پاک شود و ناحیه ای که قصد دارید سیستم RO را در آن تمیز کنید، ضدعفونی کنید.
 3. خطوط تامین آب را به سیستم RO خود ببندید. اگر سیستم RO شما به تجهیزات دیگری متصل است، حتماً خط را تا پایان تمیز کردن خاموش کنید.
 4. می توانید آب را مستقیماً از دستگاه تصفیه تخلیه کنید یا از کانال رهاسازی برای تخلیه ظرف تصفیه استفاده کنید.
 5. هنگام استفاده از پاک کننده های شیمیایی، از یک دستکش برای تمیز کردن RO استفاده کنید. مطمئن شوید که مقدار pH صحیح را در نظر دارید. تنظیم را برای ارائه دوز صحیح پاک کننده شیمیایی و حفظ دمای مناسب آماده کنید.
 6. تمیز کردن محفظه غشاء را فراموش نکنید. برای این کار می توانید از صابون ها و مواد شوینده معمولی یا حتی سفید کننده استفاده کنید. از برس بطری استفاده کنید.
 7. تخلیه پاک کننده شیمیایی کافی نیست. مطمئن شوید که کل سیستم آب RO را کاملاً بشویید. اطمینان حاصل کنید که مواد شیمیایی یا مواد شوینده باقی مانده از تمیز کردن وجود ندارد.
 8. سیستم RO خود را دوباره نصب کنید و همه خطوط را به عقب وصل کنید. نشتی را بررسی کنید. به یاد داشته باشید که به طور مرتب تمام ممبران ها و فیلترها را تعویض کنید.

بهترین تخفیف ها برای تعمیر و نگهداری سیستم تصفیه آب اسمز معکوس

همیشه راحت تر است که یک متخصص را برای تمیز کردن و تعویض فیلتر های سیستم RO خود انتخاب کنید. اگر به دنبال فردی باتجربه و حرفه ای هستید که می تواند به حفظ سیستم اسمز معکوس شما کمک کند ، وب سایت ما را بررسی کنید. همچنین می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد خدمات و محصولات ما با شماره 02166002588 تماس بگیرید.
خرید آسان تصفیه آب