هیدراته نگه داشتن بدن به خصوص زمانی که فعالیت ورزشی انجام می دهید ضروری است. اما چه زمانی این کار را انجام می دهید: قبل، حین یا بعد از ورزش؟ پیش از پاسخ به این سوال، ابتدا باید اهمیت هیدراتاسیون با آب تصفیه شده در بدن را درک کنید.

اهمیت هیدراتاسیون با آب تصفیه شده

هیدراتاسیون برای همه انسانها صرف نظر از سن، جنس و نوع جسمانی بسیار مهم است.احتمالا این مطلب را زیاد شنیده این که بیش از 60 درصد از ترکیب بدن انسان را آب تشکیل می دهد. در عضلات ما این میزان به 75 درصد می رسد. این اهمیت در بدن ما با انجام فعالیت های بدنی بیشتر مشهود است، زیرا بدن ما مقدار زیادی از این مایع را از طریق عرق دفع می کند.

 هنگامی که این اتفاق می افتد، ما نه تنها آب، بلکه نمک های معدنی مانند سدیم و پتاسیم را نیز از دست می دهیم.در توضیح اهمیت آب در بدن همین کافیست که بدانید آب در تمامی واکنش های شیمیایی که در ارگانیسم ما رخ می دهد، ساختار سلول ها را تشکیل می دهد و در آنچه که دمای بدن ما را تنظیم می کند و به انتقال اکسیژن و مواد مغذی کمک می کند نقش مهم و اساسی دارد.

در طول یک روز عادی، ممکن است تا 2300 میلی لیتر آب از دست بدهیم. و در دماهای بالاتر این میزان می تواند به 3300 میلی لیتر برسد.مصرف آب تصفیه شده کافی در زمان ورزش و فعالیت های روزمره ، به ویژه برای کسانی که ورزش می کنند و یا فعالت بدنی زیاد دارند، بسیار ضروری است. از دست دادن آب بین 1 تا 2 درصد می تواند باعث کاهش 10 درصدی عملکرد ورزشکاران و یا کار شما بشود.

هیدراتاسیون صحیح این قدرت را دارد که بدن را سالم نگه دارد و از آسیب ها و بیماری های جدی در میان مدت و بلند مدت جلوگیری کند.

چه زمانی آب تصفیه شده مصرف کنیم؟

سوالی که بیشتر ورزشکاران پرسیده اند این است: بهترین زمان برای نوشیدن آب تصفیه شده چه زمانی است؟ بر اساس مطالعاتی که در این زمینه صورت گرفته است نوشیدن آب باید قبل، حین و بعد از فعالیت های بدنی انجام شود تا از کم آبی بدن جلوگیری شود.

با این حال، برای هر شرایط یک توصیه خاص وجود دارد. اگر یکباره مقدار زیادی آب بنوشید هیچ فایده ای برای شما نخواهد داشت، زیرا مصرف باید در حد متوسط باشد، فقط به اندازه ای که دمای بدن شما را کنترل کند، خستگی را کاهش دهد و ضربان قلب شما را بالا نگه دارد.

کارشناسان توصیه می کنند که حدود 2 ساعت قبل از ورزش، ورزشکار 500 میلی لیتر آب مصرف کند. بنابراین بدن فعالیت را با سطح کافی هیدراتاسیون شروع می کند، علاوه بر این که زمان لازم برای دفع آب از طریق تعریق را می دهد.

در طول تمرین، حدود 150 میلی لیتر تا 300 میلی لیتر در فواصل منظم هر 15 یا 20 دقیقه توصیه می شود. با این حال، باید مراقب بود، زیرا جایگزینی و هیدراتاسیون ایده آل آب یعنی اینکه آب به طور مکرر مصرف شود و نه یکباره و به مقدار زیاد. هیچ فایده ای ندارد که زمان زیادی را بدون نوشیدن آب سپری کنید و سپس مقدار زیادی را به یکباره مصرف کنید.این نکته را نیز در نظر داشته باشید که تا 6 ساعت پس از فعالیت بدنی و یا ورزش، مقدار مایع مصرفی باید بیشتر از میزانی باشد که بدن از دست می دهد.

علائم کمبود آب بدن

اگر می خواهید بدنتان سالم بماند و به درستی کار کند باید آب به میزان کافی و همچنین تازه و سالم و تصفیه شده باشد تا بتواند به درستی عمل کند. بنابراین، زمانی که سطح هیدراتاسیون کمتر از حد ایده آل باشد، یک سیگنال پریشانی منتشر می کند. این راهی برای گفتن "من تشنه ام!" گرفتگی عضلات، اسپاسم یا تاندونیت عضلانی، خستگی مزمن، کاهش ناگهانی عملکرد و مشکلات گوارشی هشدارهایی هستند که به هیچ وجه نمی توان آنها را نادیده گرفت.
دستگاه تصفیه آب 8 مرحله آکواپرو

استفاده از آب تصفیه شده بوسیله فیلتر تصفیه آب

توجه به مقدار آبی که می نوشیم تنها اولین قدم است و باید کیفیت آن را در نظر بگیریم. مطالعات نشان داده اگر آب تمیز، تازه و عاری از ناخالصی باشد، ما بیشتر تشویق می‌شویم که به مقدار لازم از آن بنوشیم. بنابر این علاوه بر لذت بردن از آب تصفیه شده سالم، ما تضمین می کنیم که نوشیدنی که می نوشیم برای بدن ما مفید خواهد بود.

اما چگونه می توان مطمئن شد؟ ساده ترین و مطمئن ترین راه استفاده از فیلتر تصفیه آب یا دستگاه تصفیه آب است.

برای اطلاع از انواع سیستم های تصفیه آب خانگی از محصولات ما دیدن کنید و یا برای مشاوره رایگان جهت خرید بهترین دستگاه تصفیه آب با ما تماس بگیرید : 02166002588
تصفیه آب