علیرغم چندین افشاگری ناخوشایند که محصولات را در پرتو منفی قرار می دهد، مصرف کنندگان آمریکایی سالانه میلیاردها دلار برای آب بطری خرج می کنند. در حالی که بسیاری آب بطری را به عنوان یک روش تمیز و راحت برای آبرسانی می دانند، واقعیت ها متفاوت است. قبل از اینکه درپوش را از بطری آب دیگری بچرخانید، یاد بگیرید که چرا فیلتر تصفیه آب خانگی یک انتخاب بهتر است.

آب بطری چقدر تمیز است؟

آژانس حفاظت از محیط زیست از همه سیستم های آب جامعه می خواهد که منبع آب خود را فاش کنند. از سوی دیگر، تولیدکنندگان آب بطری‌شده از نظر قانونی ملزم نیستند که آب خود را از کجا تهیه می‌کنند، چگونه آن را تصفیه می‌کنند یا چه آلاینده‌های بالقوه‌ای ممکن است داشته باشد - طبق مجله Consumer Reports. در هر ایالت به جز کالیفرنیا، افشای اطلاعات کاملاً داوطلبانه است، به این معنی که آب بطری‌شده در مقایسه با آب لوله‌کشی مشمول استانداردهای ایمنی کمتری است.

در حالی که به ندرت گزارش می شود، آلاینده های آب بطری منجر به شیوع خطرناکی می شود. بر اساس گزارش مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری، آلودگی باکتریایی در آب بطری شده منجر به حداقل 14 حادثه جداگانه از بیماری حاد گوارشی (AGI) گسترده در ایالات متحده شده است. در پایان، از آنجایی که تولیدکنندگان آب بطری نیازی به افشای اطلاعات زیادی در مورد محصولات خود ندارند، مصرف کنندگان اطلاعات بسیار کمی در مورد آنچه می نوشند دارند.

تأثیر بر محیط زیست ماتأثیر پلاستیک بر محیط زیست ما

اکثر مردم می دانند که آب بطری تاثیر منفی بر محیط زیست دارد. با این حال، تعداد کمی از اثر واقعی آن را درک می کنند. بر اساس گزارش موسسه اقیانوس آرام، تولید آب بطری شده حداقل 17 میلیون بشکه نفت بدون در نظر گرفتن هزینه های سوخت مربوط به حمل و نقل مصرف می کند. تولید همچنین منجر به بیش از 2.5 میلیون تن دی اکسید کربن می شود که در نهایت در جو آزاد می شود.

بعد از مصرف آب، اوضاع بدتر می شود. اگرچه آب بطری شده در بطری های PET قابل بازیافت عرضه می شود، اما در واقع تنها حدود 13 درصد آن مورد استفاده مجدد قرار می گیرد. بقیه منجر به مسدود شدن محل های دفن زباله یا بدتر از آن می شود. طبق برنامه محیط زیست سازمان ملل متحد، هر مایل مربع از اقیانوس حاوی بیش از 46000 قطعه زباله پلاستیکی است که به ازای هر پوند پلانکتون، 6 پوند زباله پلاستیکی را شامل می شود.

یک گزینه بهتر!

با استفاده از یک فیلتر تصفیه آب سازگار با محیط زیست به همراه یک بطری ورزشی قابل استفاده مجدد ، می توانید از مزایای قابل توجهی در عین کاهش ردپای محیطی خود بهره مند شوید. فیلترهای آب نه تنها تمیزتر و ایمن تر از آب لوله کشی معمولی هستند، بلکه آب گوارا و گازدار را با کسری از هزینه آب بطری ارائه می کنند. علاوه بر این، آنها با دانستن اینکه از آب تمیزتر و فیلتر شده بدون آسیب رساندن به محیط زیست لذت می برید، آرامش خاطر را ارائه می دهند.

در آکوانوترن، ما متعهد به ارائه بهترین راه‌حل‌های تصفیه آب با محصولات بهترین دستگاه تصفیه آب با محیط‌زیست هستیم که مشتریانمان را لبخند می‌زنند. فن‌آوری نوآورانه فیلتر ما تضمین می‌کند که خانواده شما هر زمان که بخواهند آب تمیزتر و مطمئن‌تری دریافت کنند. این تنها یکی از مزایای بسیاری است که دستگاه تصفیه آب را به یک انتخاب هوشمندانه با طراوت و گزینه ای بهتر از آب بطری گران قیمت تبدیل می کند.