اکثر خانه ها در ایالات متحده آب مورد نیاز خود را از اداره آب محلی تامین می کنند. هنگامی که آب شما توسط شهر تامین می شود، آب در یک کارخانه تصفیه می شود و با لوله های زیرزمینی که ممکن است چندین دهه پیش نصب شده باشد، به خانه شما پمپاژ می شود.

صاحبان خانه هایی که دور از نزدیکترین شهرداری زندگی می کنند اغلب انتخاب می کنند که یک چاه در نزدیکی خانه خود نصب کنند و آب خود را مستقیماً از یک چاه خصوصی تامین کنند.آب چاه رایج تر از آن چیزی است که بسیاری از صاحبان خانه می دانند. در حال حاضر بیش از 15 میلیون خانوار در سراسر کشور به آب چاه متکی هستند. به احتمال زیاد متوجه خواهید شد که آیا چاه خصوصی دارید یا آب شما از شهر می آید. با این حال، اگر مطمئن نیستید که چه نوع آبی (آب چاه یا آب شهر) در خانه شما استفاده می شود، این سوالات را از خود بپرسید

آیا آدرس شما در محدوده شهر است؟

اگر در یک شهر زندگی می کنید، به احتمال زیاد آب شما از اداره آب محلی تامین می شود. اگر در یک منطقه روستایی زندگی می‌کنید، ممکن است آب شما از چاه تامین شود، اما بیشتر لوله‌کشی‌ها از شهرداری‌های شهر بسیار گسترده است.

آیا قبض آب را پرداخت می کنید؟

هنگامی که آب شما از اداره آب محلی پمپاژ می شود، شما به طور منظم یک قبض آب، شاید یک بار در ماه، به آن سازمان پرداخت می کنید. صاحبان خانه هایی که از چاه های خصوصی استفاده می کنند به شهر پولی نمی پردازند، بلکه هزینه نگهداری، آزمایش و نگهداری چاه خصوصی خود را از جیب خود می پردازند.

آیا می توانید یک پمپ چاه را در حیاط خود مشاهده کنید یا یک مخزن فشار در نزدیکی یا در خانه شما وجود دارد؟

اینها نشانه های واضحی هستند که نشان می دهد شما از آب چاه استفاده می کنید، زیرا آب باید به طور دوره ای پمپ شود. مخزن فشار به بهینه‌سازی جریان آب کمک می‌کند و جزء حیاتی یک سیستم آب چاه است.

اگر هنوز مطمئن نیستید که چه نوع آب در خانه شما وجود دارد، با اداره آب محلی خود تماس بگیرید و آدرس منزل خود را ارائه دهید. آنها می توانند به شما بگویند که آیا خانه شما از شهر آب دریافت می کند یا خیر.

آب چاه چیست؟

چاه های خصوصی معمولاً تحت پوشش آژانس حفاظت از محیط زیست ایالات متحده (EPA) نیستند، که مسئول حفاظت و تنظیم سیستم های آب آشامیدنی عمومی است. بنابراین، این مسئولیت صاحب چاه است که به طور منظم آب چاه را آزمایش کند و تمیزی آن را حفظ کند. اما آب چاه واقعا از کجا می آید؟ و چه آلاینده هایی می توانند به آب چاه راه پیدا کنند؟

آب زیرزمینی

تامین آب تمامی چاه های خصوصی از آب زیرزمینی است. آب زیرزمینی به صورت باران شروع می شود: هنگامی که باران به زمین می خورد، از طریق منافذ بین خاک و سنگ حرکت می کند. آبی که توسط گیاهان جذب نمی شود تا زمانی که به لایه ای از سنگ متراکم برخورد کند به سمت پایین ادامه می یابد و به دام می افتد. آب در اینجا جمع می شود و به آب زیرزمینی معروف است. اصطلاح دیگری که با این نوع آب مرتبط است، «آبخوان» است، مانند «آبخوان آب زیرزمینی».

از آنجایی که این آب در طبیعت یافت می شود، اتفاقات طبیعی زیادی وجود دارد که می تواند بر کیفیت آب موجود در چاه تأثیر بگذارد. بسیاری از صاحبان چاه های خصوصی چاه ها را انتخاب می کنند زیرا می توانند کیفیت آب خود را به طور مستقیم کنترل کنند و احتمال آلودگی از طریق لوله کشی ضعیف را از بین ببرند. اما عوامل دیگری می توانند باعث شوند که آلاینده ها به داخل آب چاه راه پیدا کنند.

نشت و عفونت بعدی می تواند از هر یک از این منابع باشد:
هنگامی که سیل رخ می دهد، آبی که وارد چاه شما می شود می تواند مجموعه ای از آلاینده ها را به همراه داشته باشد. لازم نیست یک بلای طبیعی برای ورود یک آلاینده به چاه شما رخ دهد - اگر دیواره های چاه یا آب بندی های بهداشتی خراب شده، شل شده یا به نوعی آسیب دیده است، می توانید با مشکل مواجه شوید. اینها تنها برخی از آلاینده هایی است که می توان در چاه های خصوصی یافت:

 • فلزات سنگین (آرسنیک، سرب، کروم و غیره)
 • مواد شیمیایی صنعتی
 • فضولات حیوانی
 • میکروارگانیسم ها (ویروس ها، باکتری ها، انگل ها)
 • مواد شیمیایی صنعتی
 • رادیونوکلئیدها (اورانیوم، رادون و رادیوم)
 • فلوراید
 • نیترات ها و نیتریت های کود
 • آفت کش ها

هر صاحب چاه خصوصی که نگران کیفیت آب آشامیدنی خود است باید منبع آب خود را آزمایش کند.

نحوه آزمایش آب چاه

به منظور آزمایش آب چاه خود و بررسی هرگونه آلاینده یا ناهنجاری، به یک کیت آزمایش آب چاه مناسب نیاز دارید. در حالت ایده آل، شما باید تا حد امکان از یک آزمایش جامع استفاده کنید تا بتوانید آب خود را از نظر طیف گسترده ای از مواد شیمیایی، مواد معدنی و آلاینده ها بررسی کنید. آزمایش آب چاه علاوه بر بررسی آلاینده‌ها، سختی آب را نیز بررسی می‌کند و منگنز، سولفیدها و سایر شاخص‌های مشکلات بالقوه سلامت را بررسی می‌کند.

برای به دست آوردن یک آزمایش، به سادگی یکی از کیت های تست آب چاه های سطح بالای ما را سفارش دهید. تست آب 12 نقطه‌ای دوازده آلاینده رایج موجود در منابع آب خصوصی را شناسایی می‌کند، و نقطه شروع خوبی برای صاحبان خانه‌هایی است که بودجه‌ای دارند و می‌خواهند تصویر واضح‌تری از کیفیت آب خود داشته باشند. WaterCheck 32 آزمون بسیار جامع تر است: زمانی که شما با استفاده از این کیت تست، شما می توانید مشکل دقیق با دقت اشاره کردن.
هنگامی که یک کیت به خانه شما ارسال شد، فقط دستورالعمل های ارائه شده را دنبال کنید تا نمونه آب را از چاه خود دریافت کنید. دستورالعمل های مربوط به بازگرداندن نمونه شما به آزمایشگاه مناسب همراه با حمل و نقل رایگان گنجانده شده است. نتایج آزمایش چاه شما معمولاً ظرف سه تا پنج روز کاری در دسترس است.


آب چاه هر چند وقت یک بار باید آزمایش شود؟

به عنوان یک دستورالعمل کلی، صاحبان چاه های خصوصی باید حداقل سالی یک بار چاه های خود را آزمایش کنند. با این حال، بر اساس الگوهای توپوگرافی و آب و هوا در منطقه خود، ممکن است لازم بدانید که آزمایش های بیشتری را انجام دهید تا مطمئن شوید که آلاینده ها در آب چاه شما وجود ندارند.

اگر چاه شما قدیمی تر است یا به درستی نگهداری نمی شود، ممکن است متوجه سوراخ شدن یا خراب شدن آب بند ها شوید. اگر به نظر می رسد یکی از اجزای سیستم آب چاه شما کهنه شده یا آسیب دیده است، عاقلانه است که آب چاه خود را در اسرع وقت آزمایش کنید. بهترین قضاوت خود را بکار ببرید و با بخش های عملکردی سیستم آب چاه خود آشنا شوید تا بتوانید به اندازه کافی هر جزء را به صورت دوره ای ارزیابی کنید.

چندین موقعیت وجود دارد که نیاز به آزمایش فوری آب چاه شما دارد. انجمن ملی آب زیرزمینی (NGWA) توصیه می کند که صاحبان چاه ها باید به سرعت آب خود را در هر یک از شرایط زیر آزمایش کنند:

1.طعم، بو یا ظاهر آب شما تغییر می کند

2.اخیراً سیستم سپتیک دچار نقص یا سرریز شده است

3.سیل رخ می دهد یا اگر درپوش چاه پاره شود

4.هر فردی که در خانه زندگی می کند مواردی از ناراحتی گوارشی را گزارش می دهد

علاوه بر این، اگر چاه شما سابقه عفونت باکتریایی داشته باشد، باید بیشتر آزمایشات آلودگی را انجام دهید. با آب چاه، همیشه بهتر است در سمت امن باشید.

چگونه زنگ زدگی را از آب چاه پاک کنیم

اگر رنگ آب شما قرمز یا نارنجی است و کدر می شود، معمولاً به آن آب زنگ زده گفته می شود. این نام منطقی است - به طور معمول، این مشکل ناشی از زنگ زدگی واقعی است. ممکن است متوجه لکه های قهوه ای، قرمز یا نارنجی روی سینک و وان خود شوید. ممکن است لکه ها یا لکه های سیاه روی لباس های شسته شده یا ظروف آشپزخانه شما ظاهر شود.

خوشبختانه، این را می توان ابهام زدایی کرد و در ورودی قبلی ما گنجاند. زنگ محصول جانبی طبیعی اکسید شدن آهن است، بنابراین، از نظر فنی، آب زنگ زده نشانه‌ای از میزان بالای آهن است. وقتی میزان آهن موجود در آب شما بیش از حد باشد، چیزی فراتر از طعم فلزی خواهد داشت - رنگ آن تغییر می کند، کدر می شود و باعث ایجاد لکه بر روی لوازم خانگی و لوله کشی شما می شود. آهن در این دوز بالا می تواند سمی باشد و باید بر این اساس درمان شود.

برای کاهش رنگ زنگ آب خود، به سادگی روی فیلتر آب آهن و منگنز سرمایه گذاری کنید . این سیستم از آخرین فناوری طراحی شده برای ارائه آب بدون آهن با کیفیت و با کمترین میزان نگهداری استفاده می کند. برای مصرف کنندگان آب چاه با آب زنگ زده، این سیستم تصفیه آب ساده ترین و سریع ترین راه حل است.

نحوه حذف باکتری های کلیفرم از آب چاه

هیچ کس نمی خواهد بشنود که باکتری راه خود را به منبع آب خصوصی آنها پیدا کرده است. راه های زیادی وجود دارد که باکتری های مضر می توانند چاه شما را آلوده کنند. اگر در نزدیکی مزرعه یا مرکز کشاورزی زندگی می‌کنید، رواناب از محل آن‌ها می‌تواند حاوی باکتری‌های ناخواسته مانند E. Coli باشد که سپس به چاه شما نفوذ می‌کند. علاوه بر این، اگر مخزن سپتیکی دارید که نشت یا پاره شده است، فاضلاب شما نیز می تواند آب چاه شما را آلوده کند.
بهترین گزینه برای ایمن نگه داشتن خانواده از بیماری و مشکلات بیشتر سلامتی، سرمایه گذاری در یک فیلتر خانه کامل با UV است . درمان با اشعه ماوراء بنفش 99.9 درصد از باکتری ها و سایر میکروارگانیسم های موجود در آب آشامیدنی شما را بدون طعم، رنگ یا بوی آب از بین می برد. باکتری های کلیفرم، E.Coli، کریپتوسپوریدیوم و سایر موجودات دیگر تهدیدی برای سلامت خانواده شما نخواهند بود.

نحوه حذف نمک از آب چاه

نمک می تواند از منابع مختلف وارد آب چاه شما شود و آب خالص شما را آلوده کند. نمک در مقادیر کم خطرناک نیست - در سطح میکروسکوپی، تقریباً تمام آب حاوی مقادیری از یون‌های سدیم و کلرید در هر میلیون است. با این حال، نمک در سطوح غلیظ می تواند بر طعم و بوی آب آشامیدنی شما تأثیر بگذارد و باید به درستی درمان شود.

یکی از رایج ترین راه هایی که نمک می تواند وارد آب شما شود، نمک جاده است. در مناطق شهری، تقریباً 95 درصد نمکی که وارد منابع آب محلی می شود از نمک جاده ها تأمین می شود. نرم کننده های آب مبتنی بر نمک نیز سهم عمده ای در آب چاه آلوده به نمک دارند. اگر نرم‌کننده‌ای نصب می‌کنید که از یون‌های نمک استفاده می‌کند، ممکن است به دلیل تخلیه متوجه غلظت بالای نمک در آب خود شوید.

بهترین فیلتر تصفیه آب برای آب چاه چیست؟

همانطور که با خرابی های بالا نشان داده شد، هیچ سیستم فیلتر آب یکسانی وجود ندارد که هر صاحب خانه باید نصب کند. آلاینده‌های خاص در آب شما، و شرایط و زمین اطراف چاه شما، باید فیلتر آبی را که در نهایت انتخاب می‌کنید تعیین کنند. شما می توانید چندین سیستم تصفیه آب را برای یک خط حفاظتی جامع و کامل در برابر رایج ترین آلاینده های موجود در آب چاه نصب کنید.

علاوه بر مسائل رایجی که در بالا به آنها اشاره شد، گزینه‌های فیلتر خاصی وجود دارد که مستقیماً آلاینده‌های رایج در چاه‌ها را هدف قرار می‌دهند. اگر رنگ آب شما زرد شده است و متوجه شدید که لباس و لوله کشی شما شروع به لک شدن کرده است، ممکن است آب شما به تانن آلوده شده باشد. تانن ها بیشتر در مناطق ساحلی و باتلاقی یافت می شوند، جایی که پوشش گیاهی در حال پوسیدگی می تواند به آب چاه شما نفوذ کند. تانن حذف فیلتر آب خواهد این مزاحمت است که با کدورت بالا در ارتباط از بین بردن.

برخی از آلاینده های دیگری که بسیاری از صاحبان چاه های خصوصی با آن دست و پنجه نرم می کنند نیترات ها هستند، به ویژه صاحبان خانه هایی که در نزدیکی مزارع یا دام ها زندگی می کنند. سیل اخیر همچنین می تواند منجر به نفوذ نیترات به سیستم آب چاه شود. نیترات در مقادیر بیش از حد می تواند باعث متهموگلوبینمی یا بیماری "بچه آبی" شود. به منظور کاهش نیترات از آب چاه خود، یک فیلتر آب کاهش نیترات نصب کنید .

اگر هنوز در تصمیم گیری در مورد اینکه چه سیستم تصفیه آب یخچال برای شما مناسب است مشکل دارید، از صفحه آب چاه ما دیدن کنید و لیست جامع ما را بخوانید تا بهترین گزینه را برای تامین آب تمیز و خالص به خانه خود بیابید.

بهترین نرم کننده برای آب چاه چیست؟

آب سخت یک مشکل خسته کننده است که تعداد بیشماری از کاربران آب چاه آن را تجربه می کنند. سطوح بالای منیزیم یا کلسیم محلول در آب چاه شما می تواند از جمله مشکلات زیر را ایجاد کند:

 • پوست خشک و پوسته پوسته شدن مو
 • فشار کم آب به دلیل تجمع مواد معدنی در گرفتگی لوله ها
 • تجمع رسوب آهک بر روی شیرآلات و لوازم خانگی مبتنی بر آب
 • لکه ها و باقی مانده های سفید روی ظروف و ماشین ظرفشویی
 • سینک و وان لکه دار

اثر مخرب آب سخت بر لوله کشی، لوازم خانگی و لباس به مرور زمان گران می شود. رسوب آهک که به عنوان رسوب آب سخت نیز شناخته می‌شود، می‌تواند کارآمدی دستگاه‌ها را کاهش دهد، طول عمر آنها را کوتاه کند و برای کارکردن به نیروی بیشتری نیاز داشته باشد. لباس ها اغلب نیاز به تعویض دارند و رسوب آهک روی شیرها و سینک ها نامناسب است. آب سخت در حالی که خطر جدی برای سلامتی محسوب نمی شود، به پوست و مو آسیب می رساند و باعث پیری زودرس پوست و مو می شود. به منظور کاهش سختی آب چاه خود، باید روی یک نرم کننده آب سرمایه گذاری کنید تا سیستم تصفیه آب خود را تکمیل کند.
آب نرم کننده جایگزین در ترکیب با یک سیستم فیلتر UV و یا آهن و منگنز فیلتر راه حل مشترک مناسب برای آب سخت از خوبی خود را است. جایگزین نرم کننده آب با فناوری بدون نمک در جلوگیری از رسوب آب سخت موثر است. سیستم ما آب زائد صفر تولید می‌کند و پوست و موهایی نرم‌تر و سالم‌تر برای شما به ارمغان می‌آورد.
با نصب یک دستگاه تصفیه آب ، کیفیت کلی آب چاه خود را بهبود بخشید، اما به همین جا بسنده نکنید. اغلب، استفاده از سیستم های فیلتر متعدد برای مدیریت چندین مشکل کیفیت آب ضروری است. اگر تصمیم دارید آب خود را با یک نرم کننده تصفیه کنید، نصب فیلتر UV یا فیلتر آهن و منگنز باعث می شود که آلودگی ها در آب چاه شما نیز کاهش یابد. فیلتر آب و نرم کننده با نرم افزار UV آب شما را بیان میکند با هر دو تکنولوژی، بنابراین شما می توانید آب را می نوشید و دوش گرفتن دانستن اینکه شما به طور کامل محافظت می شود.