با انواع مختلف دستگاه تصفیه آب موجود در بازار، همیشه در مورد اینکه کدام یک را بخریم سردرگمی وجود دارد.قبل از اینکه درباره انواع فیلتر تصفیه آب صحبت کنیم، شناخت انواع ناخالصی های موجود در آب بسیار مهم است.

5 آلاینده رایج موجود در آب آشامیدنی

  • جامدات محلول در آب

کل جامدات محلول عناصر آلی و معدنی مانند نمک ها، مواد معدنی، فلزات و غیره موجود در آب هستند. آنها تمایل دارند آب را شور و تلخ کنند، علاوه بر کدر شدن آن. با چشیدن آن می توانید متوجه شوید که آیا آنها در آب وجود دارند یا خیر.

  • آهن

منگنز و آهن معمولا در آب یافت می شوند. وقتی لکه های قرمز یا قهوه ای روی لباس ها و وسایل و طعم فلزی در آب پیدا کردید، بدانید که آب حاوی آهن است.

  • رهبری

سرب یک فلز سمی است که اغلب در لوله ها و اتصالات یافت می شود. اگر نشانه‌هایی از خوردگی، آب زنگ‌رنگ، نشت‌های مکرر یا لکه‌دار شدن ظروف و آب را مشاهده کردید، باید آن را بررسی کنید تا بدانید که آیا آب حاوی مقادیر بیش از حد سرب است یا خیر.

  • باکتری ها

باکتری ها اشکال میکروسکوپی هستند که اغلب مسئول پوسیدگی، چندین بیماری و تخمیر هستند. برای جلوگیری از هرگونه بیماری ناشی از آب، باید آب را آزمایش کنید تا از وجود باکتری در آن مطلع شوید.

  • گوگرد

گوگرد طعم تلخ و بوی تخم مرغ گندیده به آب می دهد که می تواند حالت تهوع ایجاد کند. همچنین می تواند منجر به لکه های سیاه یا زرد روی وسایل حمام و آشپزخانه شود.

اکنون که انواع مختلف آلاینده‌های موجود در آب را می‌شناسید، باید بدانید که سیستم‌های تصفیه آب چیست تا انواع مختلف آن را درک کنید.

سیستم تصفیه آب چیست؟

فیلترهای آب برای حل مسائل خاص مرتبط با آب مانند متعادل کردن سطح pH، حذف مواد مضر و آلاینده‌ها و موارد دیگر استفاده می‌شوند. این سیستم ها از موانع فیزیکی برای فیلتر کردن آلاینده ها از آب استفاده می کنند.

انواع سیستم های تصفیه آب

در اینجا سه فیلتر آب رایج برای خانه آورده شده است.

یک سیستم RO از یک غشای نیمه تراوا برای فیلتر کردن آلاینده ها و عناصر سمی از آب استفاده می کند. همچنین به بهبود طعم آب و خلاص شدن از شر بو کمک می کند. معمولاً از چهار مرحله برای حذف تمام ناخالصی ها از آب استفاده می کند.

اگر مطمئن هستید که آبی که در خانه خود دریافت می کنید حاوی مقادیر زیادی آهن است، نصب فیلتر آب آهنی راه حل مناسبی است. برای حذف آهن، سولفید هیدروژن و منگنز از آب طراحی شده است. از مکانیزم 3 مرحله ای برای تصفیه آب و عاری از مواد شیمیایی و عناصر مضر استفاده می کند.

  • نرم کننده های آب

اگر در محل خود آب سخت گرفتید، استفاده از نرم کننده آب راه حل ایده آلی برای این مشکل است. از روش تبادل یونی برای حذف مواد معدنی اضافی از آب استفاده می کند. محو شدن لباس ها، رسوبات گچی روی ظروف و لباس ها و خشکی و خارش پوست نشانه هایی هستند که ممکن است به نرم کننده آب نیاز داشته باشید.

برای دریافت بهترین سیستم و راه حل تصفیه آب با ما تماس بگیرید

در آکوانوترن ما در ارائه راه حل های ایده آل آب برای همه مشکلات تخصصی آب داریم. تکنسین های آگاه ما وضعیت را ارزیابی می کنند و بهترین فیلتر آب را برای حل مشکل شما ارائه می دهند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد محصولات و خدمات ما، با متخصصان ما با شماره تلفن 02166002588 تماس بگیرید . همچنین می توانید برای جزئیات بیشتر فرم آنلاین ما را پر کنید .
خرید آسان تصفیه آب